KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688046
*
nr 1468 8046
Arne Björkegren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 54x40, yttermått inklusive ram: 58x45 cm
Arne Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 18:31:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 23:33:46
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Arne Björkegren
Arne Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Arne Björkegren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arne björkegren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Arne Björkegren
Arne Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Arne Björkegren
nr 1468 8046
Arne Björkegren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 54x40, yttermått inklusive ram: 58x45 cm
Arne Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/5 23:33:46 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Arne Björkegren
Arne Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Arne Björkegren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arne björkegren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



